Tagasi

Löö kaasa: tule muuseumiööl vabatahtlikuks!

Iga suursündmus sünnib sadade inimeste koostöös – nii ka Muuseumiöö. Muuseumiöö meeskonnale vabatahtlikuna abikätt andes aitad tuhandetel inimestel põnevaid elamusi saada! Osaledes vabatahtlikuna muuseumiööl saad osa suurürituse korraldamisest, võimaluse tutvuda muuseumi telgitagustega ning kuhjaga uusi kogemusi publikuga suhtlemises.

Loe kirjeldused läbi, leia endale sobivaim ning võta otse konkreetse muuseumi vabatahtlike-koordinaatoriga ühendust!

TALLINN

Tallinna Piiskoplik Toomkirik, Toom-Kooli 6
Vajame kaht vabatahtlikku kl 19-22.30, kes saadaksid kiriku torni külastada soovijaid alt gruppidena ülesse, peaksid torni ukse juures korda ja loendaksid torni külastajaid.
Vabatahtlikke täname kommikarbi, kiriku meene ja tänukaardiga. Vabatahtlikel on võimalik ka ise, töö lõpuosas, torni külastada.

Kontakt: Ingrid Mäsak, tel 5371 0365, tallinna.toom@eelk.ee

Tallinna Tähetorn, TTÜ Muuseum, Tähetorni 2
Soovime appi (kuni) 10 vabatahtlikku. Tööks on Tähetorni külastajate registreerimine, külastajate järelvalve tähetorni vaateplatvormil jm. Oleme tänulikud kui aitate meil muuseumiöö külastajatele meeldivaks muuta.

Kontakt: Mario Mars, tel 55980396, mario.mars@ttu.ee

Kumu kunstimuuseum, Weizenbergi 34 / Valge 1
Sellel aastal oleks Kumu kunstimuuseumisse appi tarvis ligi 35 vabatahtlikku. Tööülesanneteks on museaalide valvamine, riidehoiu korraldus, muuseumis üldise korra hoidmine, külastajate abistamine ja info jagamine saalides. Igale vabatahtlikule on tänutäheks 2 ühekordset tasuta Kumu kunstimuuseumi pääset. Oma vabatahtlike eest kanname Muuseumiööl kenasti hoolt – pakume suupisteid ja anname vajalikke puhkepause.

Kontakt: Mary-Ann Talvistu, tel 5684 6001, mary-ann.talvistu@ekm.ee

Eesti Tervishoiu Muuseum, Lai 30
Ootame appi kuni 4 inimest. Tööks on hoida muuseumiöö külastajatel näituseruumides silm peal, vajadusel juhendada maja ja eksponaatidega tutvumisel. Vabatahtlikule jääb tänuks muuseumi meene ja/või priipääse. GRUPP ON TÄIS!

Tallinna Linnamuuseum, Vene 17
Ootame abiks kahte vabatahtlikku, abi vajame töötubade läbiviimisel ja külastajate loendamisel. Vabaatahtlikke täname nii muuseumi kinkekaardiga, mis võimaldab külastada kõiki Linnamuuseumi filiaale, lisaks mõne meenega, aga eelkõige suure südamliku AITÄHiga!

Kontakt: Karel Zova, tel 55529134, karel.zova@linnamuuseum.ee

Kalamaja lastemuuseum Miiamilla, Kotzebue 12
Ootame appi 2 vabatahtlikku, tööks on külastajate loendamine uksel, abistamine töötubades (paberlaevade voltimine, paberloomade valmistamine). Tänutäheks muuseumi meened.

Kontakt: Ade Lehtse, tel 6413491, 53099772, laste@linnamuuseum.ee

Eesti Tuletõrjemuuseum, Raua 2
Ootame appi kahte vabatahtlikku, kes aitaksid külastajaid suunata ja juhendada Raua tn 2 tuletõrjetornis. Vabatahtlikud saavad olla vahetustega: imelise vaatega tornis 11. korrusel ning jälgida inimesi üles viivatel treppidel. Tänutäheks Eesti Tuletõrjemuuseumi postkaardid ja kruusid.

Kontakt: Eve Arpo, tel 53 028 404, muuseum@rescue.ee

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Müürivahe 12
Vajame kolme vabatahtlikku muuseumi peamajja, Müürivahe 12, et inimestele infot jagada ja neid majas orienteerumisel abistada. Samuti saab abiks olla ka meisterdamisel. Üht vabatahtlikku vajame filiaali Särevi Teatrituppa, kus saab samuti meisterdamisel ja inimeste juhendamisel abiks olla. Muuseum tänab vabatahtlikke nende panuse eest muuseumi kogukate trükistega (mis valdkondlikult muusikale ja teatrile valgust heidavad).

Kontakt: Ele Pajula, tel 5551 5485, ele.pajula@tmm.ee

Kiek in de Kök, Neitsitorn
Ootame appi Kiek in de Kök’i 2 vabatahtlikku ning Neitsitorni ühte vabatahtlikku. Vajame abi muuseumi uksel või korrustel valvamisel, külastajate loendamisel ja suundamisel, vajadusel pedagoogide abistamises. Kingime muuseumimeene ning teeme tasuta bastionikäikude ekskursiooni kahele

Kontakt: Toomas Abiline, tel 55 591 117, toomas.abiline@linnamuuseum.ee

Eesti Loodusmuuseum
Ootame appi 10 vabatahtlikku, peamiseks tööülesandeks on muuseumi saalides eksponaatide valve. Tänutäheks muuseumi meenete kinkekott.

Kontakt: Agnes Karlson, tel 537 317 99, agnes.karlson@loodusmuuseum.ee

TTÜ muuseum, Akadeemia tee 1
Ootame appi kuni 4 vabatahtlikku, kes võtavad külastajaid vastu, jagavad infot ja abistavad majas orienteerumisel. Suurepärane võimalus tutvuda TTÜ campusega! Muuseumiööl pakume abilistele suupisteid ja jooke. Tänutäheks meene TTÜ muuseumi uhiuuest meenevalikust.

Kontakt: Tiina-Maria Vint, tel 53 066387, tiina-maria.vint@ttu.ee

Eesti Meremuuseum
Ootame appi 8 vabatahtlikku, neist 4 vabatahtlikku Paksu Margareetasse ja 4 vabatahtlikku Lennusadamasse. Ootame abi külastajate juhendamisel ning museaalide turvalisuse tagamisel. Tänutäheks perepilet muuseumisse ja täiendavalt mõni muuseumi meene.

Kontakt: Gerly Heiinsoo, tel 5646 8008, gerly@meremuuseum.ee

Eesti Vabaõhumuuseum, Vabaõhumuuseumi tee 12
Vabatahtlikke oleks meil vaja 2 inimest, kes on valmis kaasa aitama muuseumi kassas inimeste loendamisel ja nendele informatsiooni jagamisel. Vabatahtlikku ootame tagasi talle sobival päeval, et ta saaks rahulikult muuseumi külastada koos perega.

Kontakt: Vivian Siirman, tel 56 636 791, vivian@evm.ee

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla, L. Koidula 21c
Vajaksime kolme vabatahtlikku, kes oleksid abiks külastajate liikumise organiseerimisel muuseumis. Vabatahtlikku täname kingitusega muuseumimeenetest.

Kontakt: Gerli Palmits, 6017057, mm@linnamuuseum.ee

Eesti Tarbekunsti ja Disaini muuseum, Lai 17
Tarbekunsti- ja Disainimuuseum ootab sel Muuseumiööl 2-3 vabatahtliku abi,
kes jagaksid sisenejatele külastajakleepse, juhataksid neid majas ja
peaksid näitusesaalides valvet. Tänutäheks kingime muuseumi priipääsme.

Kontakt: Helen Adamson, 627 46 03, 627 46 07, helen@etdm.ee

Eesti Panga muuseum,  Estonia pst. 13
Vajame kolme vabatahtlikku, kelle ülesanne on aidata osalejaid joonistamisnurgas ja viia läbi puslede kokkupanemise võistlust. Hea kui vabatahtlikud räägivad eesti keele kõrval ka vene keelt. Vabatahtlikud saavad muuseumiööl süüa ja juua. Teeme neile ka kingituse!

Kontakt: Triin Siiner, triin.siiner@eestipank.ee

HARJUMAA

Anija mõis
Vajame appi 2-3 inimest, tasuks anname tasuta pääsme kontserdile.

Kontakt: tel 55530038, anijamois@gmail.com

Risti kirik (Harju-Risti)
Ootame appi 4 vabatahtlikku, kes saavad aidata külaliste vastuvõtmisel, nende juhatamisel kirikutorni, kohvi ja viineripirukate serveerimisel jm jooksvates töödes.
Loodame, et vabatahtlike motiveerib võimalus näha keskaegse kiriku igat soppi ja olla osaline tegusas meeskonnas. Tänuks väike meene ja ööpäevane prii majutusvõimalus kogudusemajas koos rattalaenutusega 2016. a suvel.

Kontakt: Annika Laats, tel 55649256, annika.laats@eelk.ee

RAPLAMAA

Kohila tornigalerii, Kohila õigeusu kirik, Viljandi mnt 1, Kohila
Ootan appi ühte vabatahtlikku. Abi on vaja näituse valvamise kell 18.45 kuni 19.45. Tänutäheks kingin raamatu "Soome-ugri saamine".

Kontakt: Epp Haabsaar, tel 56230741, epphaabsaar@hot.ee

TARTUMAA

Eesti Põllumajandusmuuseum
Ootame appi viit vabatahtlikku, kelle abi vajame näitusesaalide valvel, külastajate juhendamisel ja suunamisel.Vabatahtlikke premeerime vabapääsmetega (perele) meie muuseumi suurüritustele või mõnele kursusele (nende soovil).

Kontakt: Katrin Vask, tel 53 482 682, katrin.vask@epm.ee

TARTU

Tartu Kunstimuuseum
Vajame kuute vabatahtlikku, kelle tööülesanneteks on assisteerimine ja näituste ja eksponaatide ohutuse tagamine. Kõikidele vabatahtlikele korraldame toidu ja joogi ning pakume muuseumi poolt vabapääsme muuseumisse vabatahtlikule ja tema sõbrale.

Kontakt: Sten Ojavee, tel 58817802, sten@tartmus.ee

Tuumavarjend, Tehase 23
Vajame 3-4 korrapidajat ja sekretäri. Tänuks abi eest saab omapärase toidupaki. Lisaks võimalus varjendi ruumid ühekordselt üürida vastavalt vajadusele 2016. aasta jooksul poole hinnaga.

Kontakt: Boris Polov, tel 5057633, polov@hot.ee

Tartu Ülikooli loodusmuuseum
Vajame 6-8 vabatahtlikku, kes aitaks kella 18-23 külastajaid vastu võtta. Täpsemalt on vaja külastajaid loendada, valvata garderoobis, reguleerida ja suunata külastajate liikumist fuajeest muuseumisaalidesse.Vabatahtlikele korraldame enne Muuseumiööd ekskursiooni TÜ loodusmuuseumis, pakume kehakinnitust ning anname vabapääsme ühele meie üritusele.

Kontakt: Eva-Liisa Orula, tel 53422139, eva-liisa.orula@ut.ee

Eesti Kirjandusmuuseum, Vanemuise 42
Ootame appi 6 vabatahtlikku, tööülesanneteks külastajate suunamine ja info jagamine. Tänutäheks Eesti Kirjandusmuuseumi väljaanded.

Kontakt: Krista Ojasaar, tel 737 7700, krista@kirmus.ee

IDA-VIRUMAA

SA Kukruse Polaarmõis
Vajame 2 vabatahtlikku. Vajalik eesti- ja vene keele oskus suhtlustasandil. Üks abiline on abiks gooti kirja kirjutamisel ja õpetamisel, teise abilise ülesandeks on abistada soovijaid kostüümitoas riietumisel. Tänukiri, ära märkimine kodulehel ja FB lehel.

Kontakt: Kaja Kama, tel 530 599 02

VILJANDI

Viljandi Muuseum
Ootame appi kahte vabatahtlikku, kes aitaksid lugeda üle muuseumiööl osalejaid ning silma peal hoida näitusemajas toimuval. Kui on kellelgi spetsiifilist huvi, siis alati on oodatud ka appi lastega paberlaevakeste või rinnamärkide meisterdamise juurde. Eelmisel aastal andis Viljandi Muuseum välja väga hea ja tunnustatud raamatu Viljandi lossivaremetest - soovime selle tänutäheks kinkida.

Kontakt: Liis Jürken, tel 433 3664, liis.jyrken@muuseum.viljandimaa.ee
Tagasi